Varné kotle jsou gastronomická zařízení, která slouží k vaření tekutých pokrmů – polévek, omáček, čajů a příloh (brambor, knedlíků, těstovin apod.). Kotle mohou být napojeny na zemní plyn (popřípadě propan-butan), nebo mohou být napájeny elektrickým proudem.

Rozlišujeme kotle jednoplášťové tzv. přímý ohřev (obvykle pouze pro přípravu čaje, u ostatních surovin hrozí připalování) a dvouplášťové tzv. nepřímý ohřev (dvojitý plášť s náplní vody nebo specielního oleje – k připalování nedochází). Přístroje jsou opatřeny řídícími a bezpečnostními armaturami, které zajišťují optimální chod.

Velikosti varných kotlů jsou v rozmezí obvykle 50 až 300 l, v případě potřeby až 500 l. Samostatnou kategorií jsou tlakové varné kotle pracující na principu tlakových hrnců – velká úspora času a energie, vyšší pořizovací náklady.

Varné linky a tedy i varné kotle o hloubce 600 až 650 mm jsou vhodné pro menší stravovací provozy, nebo jako doplňkové varné úseky k hlubším varným linkám v kuchyních s velkou kapacitou vyráběných jídel.

Varné linky a varné kotle o hloubce 700 až 750 mm jsou vhodné pro malé až střední stravovací provozy, nebo jako doplňkové varné úseky k hlubším varným linkám v kuchyních s velkou kapacitou vyráběných jídel.

Varné linky a varné kotle o hloubce 900 jsou vhodné pro kuchyně s velkou kapacitou vyráběných jídel – velké restaurace, školní a závodní kuchyně apod.

BI 90/100 E

Kotel nepřímý elektrický 100 l

BI 90/100 E
RedFox
97.460,-
více info ...

elektrický, nepřímý ohřev, poloautomatické dopouštění duplikátoru, možno volit plný nebo poloviční výkon topných těles, využitelný objem vany 96 l, výpustný kónický ventil, baterie na studenou vodu pro snadné čištění, regulace tlaku páry ...

BI 90/150 E

Kotel nepřímý elektrický 150 l

BI 90/150 E
RedFox
98.410,-
více info ...

elektrický, nepřímý ohřev poloautomatické dopouštění duplikátoru, možno volit plný nebo poloviční výkon topných těles, využitelný objem vany 134 l, výpustný kónický ventil, baterie na studenou vodu pro snadné čištění, regulace tlaku páry ...

BI 90/100 G

Kotel nepřímý plynový 100 l

BI 90/100 G
RedFox
101.545,-
více info ...

plynový, nepřímý ohřev, poloautomatické dopouštění duplikátoru, automatické zapalování hořáku s ionizační sondou, využitelný objem vany 96 l, výpustný kónický ventil, baterie na studenou vodu pro snadné čištění, regulace tlaku páry bezpečnostní ...

BI 90/150 G

Kotel nepřímý plynový 150 l

BI 90/150 G
RedFox
105.440,-
více info ...

plynový, nepřímý ohřev, poloautomatické dopouštění duplikátoru, automatické zapalování hořáku s ionizační sondou, využitelný objem vany 134 l, výpustný kónický ventil, baterie na studenou vodu pro snadné čištění, regulace tlaku páry bezpečnostní ...

všechny ceny jsou uvedeny bez DPH